Petra Kamelandrová
Petra Kamelandrová
autorka projektu

Tvořím... Inspiruji... Vyzývám: "Najděte život, který vás bude bavit". Jmenuji se Petra Kamelandrová, jsem matkou dvěma úžasným dětem, manželkou skvělému muži, dcerou, sestrou, kamarádkou. K mým životním rolím patří ale také role podnikatelky, investorky a manažerky. Mou životní vášní je vzdělávání, motivace a inspirace druhých, počínaje dětmi a konče těmi nejstaršími mezi námi. Jako máma malých dětí jsem objevila sílu rodičovského působení, a tak vznikla má touha vytvořit projekt, který by pomáhal rodičům ukazovat dětem, jak nalézt to nejlepší pro svůj život. A tím jsou takové hodnoty, které budou podporovat jejich myšlenkový svět, takový, který bude jejich vlastní a povede je k životu, jenž je bude bavit a dávat jim smysl. Uvědomuji si, že ne všechny děti mají to štěstí, že mají milující rodiče, kteří pro ně chtějí to nejlepší. Můj vnitřní navigační systém mě tedy vede naprosto jasně také k pomocí znevýhodněným dětem. Ať to jsou děti bez domova nebo děti ze složitých rodinných poměrů. Přeji si, abychom jim společně pomáhali najít víru v samy sebe, ve svůj potenciál, ve svoji osobní sílu, kterou ony možný zatím ani nevidí. Pojďme všem dětem bez rozdílu pomoci rozvíjet jejich fantazii, podpořme je v tvořivosti, budování vztahů, veďme je k poznání své výjimečnosti.


JAK SE ZRODILA MUCHLINKA?

První impulsy

Kolem roku 2008 jsem začala pociťovat zvláštní neklid. Objevily se u mě silné pocity, že mám vymyslet nebo udělat něco pro společnost, něco smysluplného, velkého a krásného, že mám tady na tom světě zanechat stopu. Jenže co? To jsem netušila a jen jsem čekala na signál. Na něco, co mi napoví, co a jak mám udělat. Čas ale plynul dál a žádné signály jsem neviděla, neslyšela. Ještě nebyl ten správný čas…

Jméno "Muchlinka"

V únoru 2014 se nám narodilo druhé dítko, syn Danny. Stejně jako naše dcerka Meliska, dostal i náš syn do postýlky krásný dětský polštářek. Naše dcerka jej asi 5 let nepustila z ruky. Synátor však polštářkem opovrhnul a hned, jak objevil své ruce, sáhl po jednoduché látkové hračce s hlavou lva. Stala se jeho láskou, kámošem, kapesníkem na nosonudle, kousátkem, společníkem na usínání, clonou proti sluníčku v kočárku a určitě by se dala najít ještě spousta funkcí. O všech snad ani nechci vědět :) Doslova a do písmene se s hračkou neustále muchlal a ze mě okamžitě vypadlo slovo MUCHLINKA. Bylo to tak výstižné a roztomilé jméno, že si jej zamiloval každý, kdo jej slyšel.

Muchlinka se stala miláčkem celé rodiny. Stala se vlastně jejím právoplatným členem, vždyť všude jezdila a jezdí s námi :)

Zrození projektu MUCHLINKA – DĚTSKÁ HRAČKA S PŘÍBĚHEM

Když byl synovi rok, objevila jsem své životní téma – filozofii života, která říká, že pokud chci žít spokojený a úspěšný život, pak je třeba opustit hru na osud a začít hrát mnohem zajímavější hru a tou je hra na život. Toto téma mě zcela pohltilo a tak jsem četla, četla, četla, studovala, plánovala a tvořila. V tomto rozpoložení jsem šla se svou sestrou na kafíčkový pokec. Asi po hodině mého rozvášněného monologu mě sestra stopla: „Šmarja, ty jsi pořád samý byznys a online marketing, pojď se bavit jako dřív o chlapech, šminkách a hadrech!“ Hm, lehce jsem se urazila. Vlastně jsem se urazila dost, neboť jsem měla pocit, že jedině toto moje nové téma je zajímavé a smysluplné. Holt mé ego ještě v tu dobu nebylo patřičně vyzrálé, aby chápalo a respektovalo, že každý máme svoje názory, zájmy, životní pravdy a vůbec svoji životní cestu. Zbytek dýchánku byl tedy u kafe dost chladný, uměla jsem se totiž hezky urazit :)

Když jsem dorazila domů, rozhořčeně jsem si stěžovala manželovi, jakou že to újmu jsem utrpěla. Byla jsem tehdy ještě jedno dost velké chodící EGO. Byla jsem ale také člověk se srdcem na dlani, který cítí, že své životní poslání zrealizuje.  Větu, kterou jsem v zápětí vyslovila, si budu pamatovat už navždy: „Já to ale dokážu (tady řádilo moje ego), i kdybych měla dělat to, že budu prodávat třeba…“ rozhlédla jsem se po obýváku a viděla syna, jak muchlá Muchlinku… „třeba Muchlinky!“ Nadechla jsem se, vydechla a najednou mi bylo tak krásně. Dívala jsem se na Muchlinku a mozek mi bleskově vykreslil několik obrazů budoucího projektu Muchlinka. Najednou mi to celé zacvaklo - moje životní touha vést a vzdělávat děti…

Vše musí dozrát

Trvalo další 2 roky, než dozrál čas. Mezitím jsem se věnovala online marketingu, menežování projektu na podporu začínajících podnikatelů a projektu na podporu vzdělávání dětí a pedagogů v mém regionu.

Čas na autorský projekt MUCHLINKA přišel. Je tady a teď, jsem šťastná!

Věřím, že když něco opravdu ale opravdu hodně chceme a děláme patřičné kroky, pak se celý Vesmír spojí, aby nám to umožnil zrealizovat. A tak tomu bylo i tomto případě. Do mého života vstupovali úžasní lidé, přišly nové impulsy, situace, příležitosti a společnými silami jsme vytvořili dílo, které vám předkládáme.

Děkuji mým přátelům a parťákům z týmu Hance Šormové, která píše kouzelně krásné pohádkové příběhy o Muchlince z Bublinkova, Radkovi Vinklárkovi za videospoty, foto, animaci a vytvoření originální hudby k celému projektu, Lence Talavaškové za báječné říkanky k pohádkám, texty a mediální a marketingovou podporu, Denise Pospíšilové za nádherné pohádkové ilustrace a grafiku projektu, Petře Nytrové Gallové za spolupráci a propojení Muchlinky a jejích kretivních aktivit pro děti. Děkuji vám za vaše nadšení, lásku a touhu probudit Muchlinku k životu. A děkuji svým dětem Melisce a Dannymu za inspiraci, korektury pohádkových příběhů, aby vyhovovaly dětským srdíčkům, a jejich nekonečnou dětskou lásku.

Poslání Muchlinky

Naší touhou je předat dětem takové hodnoty, které budou podporovat jejich myšlenkový svět. Takový, který bude jejich vlastní a který je povede k životu, jenž je bude bavit a dávat jim smysl. Chceme v dětech rozvíjet jejich fantazii, podpořit je v tvořivosti, budování vztahů, vést je k poznání své výjimečnosti.

Muchlinka dětem

Děti, utvořte si svoji budoucnost podle svých představ a učiňte ji něčím pohádkově krásným. Znamená to podporovat myšlenkový svět, který je váš, a souhlasíte s ním. Rozvíjejte svoji fantazii a představivost a své pohádkové světy přenášejte do reality. Buďte samy sebou a vše dobře dopadne. Já budu s vámi a budu vám pomáhat, jsem vaším kamarádem a průvodcem na cestě za poznáváním okolního světa i sebe sama."

Muchlinka rodičům

„Já - Muchlinka jsem vaším parťákem, jsem průvodcem vašeho dítěte a vedu jej ke zdravému vnímání světa i sebe sama."

A takto s námi žila a žije naše původní Muchlinka