JAK SE ZRODILA MUCHLINKA?

Jméno "Muchlinka"

V únoru 2014 nám k dceři Melisce přibylo druhé dítko, syn Danny. Do postýlky dostal jednoduchou látkovou hračku s hlavou lva, která se hned, jak objevil své ruce, stala jeho láskou, kámošem, kapesníkem na nosonudle, kousátkem, společníkem na usínání, clonou proti sluníčku v kočárku a určitě by se dala najít ještě spousta funkcí. O všech snad ani nechci vědět :) Doslova a do písmene se s hračkou neustále muchlal a ze mě tak vypadlo slovo MUCHLINKA. Bylo to tak výstižné a roztomilé jméno, že si jej zamiloval každý, kdo jej slyšel.

Muchlinka se stala miláčkem celé rodiny. Stala se vlastně jejím právoplatným členem, vždyť všude jezdila a jezdí s námi :)

Zrození projektu MUCHLINKA – DĚTSKÁ HRAČKA S PŘÍBĚHEM

Když byl synovi rok, objevila jsem své životní téma – filozofii života, která říká, že pokud chci žít spokojený a naplněný život, pak je třeba opustit hru na osud a začít hrát mnohem zajímavější hru. Tou je hra zvaná ŽIVOT. Toto téma mě zcela pohltilo, a tak jsem četla, četla, četla, studovala, plánovala a tvořila. V tomto rozpoložení jsem pochopila, jaké jsou mé silné stránky, co můžu světu nabídnout, a v neposlední řadě - co mě naplňuje. A na tom jsem začala stavět základy projektu, který rozvíjí osobnost dětí a pomáhá jim nalézt jejich silné stránky pro šťastný a úspěšný život ve 21. století.

Bez spolupráce by Muchlinka neožila

Vše musí dozrát a v toto případě to trvalo další 2 roky. Mezitím jsem se věnovala online marketingu, managnování projektu na podporu začínajících podnikatelů a projektu na podporu vzdělávání dětí a pedagogů v mém regionu.

Věřím, že když něco opravdu ale opravdu hodně chceme a děláme patřičné kroky, pak se celý Vesmír spojí, aby nám to umožnil zrealizovat. A tak tomu bylo i v tomto případě. Do mého života vstupovali úžasní lidé, přišly nové impulzy, situace, příležitosti a společnými silami jsme vytvořili dílo, které vám předkládáme. Množné číslo je opravdu na místě. Žádná skvělá myšlenka ani sebelepší záměr by totiž nefungovaly bez dokonalého spojení těch správných "hlav". Takovou "hlavou" je charismatická Dominika Boček, kterou jsem potkala na workshopu s tématikou rozvoje dětského potenciálu. Když přednášela, bylo to přesně to, co zažíváte, když vám někdo mluví z duše. Poté, co jsem této výjimečné ženě představila svůj záměr, se Dominika rozsvítila snad ještě více, a  Muchlinka dostala nejen ten správný drive, ale i odbornou znalost prostředí dětského světa v oblasti rozvoje jejich potenciálu.

Dalším člověkem, bez kterého by tento projekt nebyl skutečným, je Hanka Šormová, která píše kouzelně krásné pohádkové příběhy o Muchlince z Bublinkova, dále Lenka Talavašková, autorka báječných říkanek k pohádkám, textařka, mediální a marketingová podpora, Denisa Pospíšilová jako autorka nádherných pohádkových ilustrací a grafiky projektu a další členové týmu, kteří přispívají svým umem i láskou. Děkuji vám za vaše nadšení, lásku a touhu probudit Muchlinku k životu. Děkuji ze srdce svým dětem, Melisce a Dannymu, za inspiraci, korektury pohádkových příběhů, aby vyhovovaly dětským srdíčkům, a jejich nekonečnou dětskou lásku.

Petra Kamelandrová, autorka


Poslání Muchlinky

Naší touhou je předat dětem takové hodnoty, které budou podporovat jejich myšlenkový svět. Takový, který bude jejich vlastní a který je povede k životu, jenž je bude bavit a dávat jim smysl. Chceme v dětech rozvíjet jejich fantazii, podpořit je v tvořivosti, budování vztahů, vést je k poznání své výjimečnosti.

Muchlinka dětem

Děti, utvořte si svoji budoucnost podle svých představ a učiňte ji něčím pohádkově krásným. Znamená to podporovat myšlenkový svět, který je váš a souhlasíte s ním. Rozvíjejte svoji fantazii a představivost a své pohádkové světy přenášejte do reality. Buďte samy sebou a vše dobře dopadne. Já budu s vámi a budu vám pomáhat, jsem vaším kamarádem a průvodcem na cestě za poznáváním sebe sama i okolního světa."

Muchlinka rodičům

„Já - Muchlinka budu s vaším svolením parťákem a průvodcem vašeho dítěte. Povedu jej k sebevědomému vnímání sebe sama, ke schopnosti najít jeho přednosti a využít je co nejlépe pro svůj život v tomto světě plném změn, ve světě 21. století ."

A takto s námi žila a žije naše původní Muchlinka