Nejkrásnější česká kniha pro rozvoj dětského potenciálu


MICHAL DAVID se svým vnukem SEBASTIANEM jsou kmotry MUCHLINKY 

Začátkem října knihu o Muchlince slavnostně pokřtil zpěvák Michal David se svým vnukem Sebastianem. Co k tomu řekl sám zpěvák na svém FB profilu:

Michal David: Moji milí fanoušci, začátkem října jsem byl spolu s mým vnukem Sebastianem kmotrem krásné knížky Muchlinka 😊🤩🙌🏻 Kniha je určená pro zvídavé děti 😉👼🏼👼🏼 Bylo to moc fajn a se Sébou jsme si to moc užili 🤩😍🙏🏻 

 

Michal David

V odkazu níže naleznete naši tiskovou zprávu.
TISKOVÁ ZPRÁVA


NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

0
pohádek
0
říkanek
0
otázek
0
stran

Příběhy o malé chobotničce Muchlince nejsou jen zábavnými pohádkami pro děti. Skrývají v sobě lidskou moudrost, kterou odhalíme na konci každé pohádky v sekci Co mě příběh naučil. Děti se tak přirozenou a nenásilnou formou dozvídají, jak čelit různým událostem, které je mohou v životě potkat. Zrcadlo je v pohádkách nastaveno i dospělákům, kteří tak dostávají nové podněty pro zamyšlení se i pro rozpravu s vlastními dětmi. Mohou tak s nimi vědomě trávit čas a to je úplně nejvíc.

KNIHA PODPORUJE:

  • předčtenářskou i čtenářskou gramotnost
  • diskuzi mezi čtenářem a posluchačem
  • rozvoj dětské osobnosti díky promyšleným tématům příběhů
  • dětskou kreativitu - dítě může dál rozvíjet příběh, hledat detaily v ilustracích
  • paměť - každá pohádka je doplněna obsahově tematickou říkankou, kterou se mohou děti naučit
Muchlinka favikon

DĚTSKÁ HRAČKA S PŘÍBĚHEM

dárky pro miminko

Hledáte knížku, jejíž hlavní hrdinka je parťákem pro dítko od narození? Dítě se tak může v postýlce muchlat s plyšáčkem a později poslouchat pohádkové příběhy, které rozvíjí jeho osobnost.

Plyšová chobotnička Muchlinka je českou hračkou pro děti, jejíž příběhy ožívají v bohatě ilustrované knize.

A tu teď můžete mít ve své knihovně i vy.

Více informací

REFERENCE ČTENÁŘŮ

Pohádkové příběhy jsme dali přečíst odborníkům na dětskou psychologii, pedagogům z mateřských a základních škol i maminkám malých dětí, abychom zjistili, jak dnešní děti reagují na příběhy a poučení v pohádkách.
Tady je zpětná vazba:

Musím říct, že kniha je prostě překrásná! Má úžasné ilustrace a dokáže si člověka podmanit během chvilky. Díky krásným a všudypřítomným obrázkům má čtenář pocit, jako by byl v podmořském světě s nimi a díky poutavým příběhům prožívá dobrodružství skoro "na vlastní kůži". Jako maminka dvou neposedů mám velkou radost, že knížka vznikla, myslím, že si ji brzy oblíbí spousta dětí. Jako psycholožka jsem nadšená, že vznikla knížka, která děti jemně a nenásilně vede k "uchopení" dnešního světa, že je motivuje, podněcuje k akci, že jim srozumitelně a jemně poskytuje podporu do doby, ve které vyrůstají. Mnoho dětí se dnes cítí ztraceno v tak velkém a nepřehledném světě a leckdy nacházejí ne úplně dobré cesty, jak z toho ven. Věřím, že tahle knížka může být krásným a jemným pomocníkem, jak se ve světě vyznat, jak najít svou osobnost a svůj potenciál a jak jej prožívat ve svém životě. Moc Ti děkuji za možnost ji přečíst a přeji jí, ať se dostane do co největšího počtu dětských pokojíčků, protože věřím, že může pomoci, aby byl svět lepším místem.
PhDr. Lucie Lebdušková klinická psycholožka, psychoterapeutka
Knížka je nejen zábavná, ale hlavně poučná. Vyzkoušela jsem využít jeden příběh jako motivaci týdne. Děti úžasně reagovaly, začaly samy vyprávět své zážitky a pocity. Knížka je vhodná nejen na domácí čtení, ale bude mít velké využití v MŠ. Díky kreativnosti učitelek je mohou využít také např. při hře na spisovatele (přečíst část příběhu, dát dětem prostor k tomu, aby příběh dokončily podle vlastních představ, poté přečíst originál).  Celkově jsem nadšená a určitě bych knížku na trhu co nejdříve přivítala. Je neotřelá, dětem srozumitelná a obsahem blízká. Děti se budou po přečtení těšit na další příběhy, ale také čekat, zda se Muchlinka setká s rodiči. Děkuji, krásné, poučné a inspirativní čtení.
Bc. Helena Otáhalováučitelka MŠ Radslavice, 39 let pedagogické praxe
Příběhy chobotničky Muchlinky si moje děti (8 let a 5 let) naprosto zamilovaly. Smály se nad legračními názvy a jmény postaviček, byly dojaté při různých situacích, poznávaly v příbězích dokonce sebe – své chování, ale i chování nás rodičů. Velmi mě zaujaly otázky na konci každé pohádky. Usnadnily mi totiž práci s vymýšlením, jak si s dětmi o podstatě příběhu popovídat. Shrnutí poučení z příběhu je pak třešničkou na dortu 😊. Velké nádherné ilustrace pak ocenilo především naše mladší dítko, kdy syn přesně poznával detaily, které se v příběhu objevily. Má to jednu chybku – chceme další díl 😊.
Jana Gazdíkovámaminka dvou dětí, Přerov
Jako první mě zaujal poutavě barevný obal. Po otevření knihy jsem nadšeně vydechla nad krásou ilustrací s tolika detaily, že jsem svoji 3letou dcerku nemohla od knihy odtrhnout. Hned prstíčkem ukazovala a brebentila co je co. U pohádek se výborně bavila a některé části říkanek se naučila nazpaměť. Díky, Muchlinko, moc se nám tvůj mořský svět v Bublinkově líbí.
Lenka Zavadilovámaminka z Lipníku nad Bečvou
Vzrušující příběhy chobotničky Muchlinky Originální děj knihy se odehrává v podmořském světě a příběhy velmi povedeně přenáší radosti, ale i starosti a trápení, dnešních dětí na pohádkové hrdiny. Napínavé, akční situace mají pohádkově dobrý konec, každá kapitola přináší zamyšlení a návod na řešení problému. Vyprávění je velmi působivé a barvité, podněcuje dětskou fantazii. Kniha je určena předškolním posluchačům a dětem mladšího školního věku a vybízí rodiče a učitele, aby se při předčítání se svými svěřenci zanořili do příběhu, přemýšleli a bavili se. Velmi oceňuji, jak se podařilo kolektivu autorů vytvořit moderní, zábavnou a zároveň poučnou pohádku.
Mgr. Marie Henslovápedagog ZŠ Pavlovice u Přerova, 30 let praxe
Příběhy chobotničky Muchlinky a jejích zvířecích kamarádů jsou určené především dětem předškolního a mladšího školního věku a jejich rodičům, prarodičům nebo učitelům. Muchlinka vyrůstá od narození bez rodičů, vychovává ji její dědeček a podmořské tety. V příbězích se tak můžeme setkat například se stýskáním, navazováním přátelství s jinými mořskými tvory a tvorečky, trémou a dalšími. Hlavně však v každém příběhu vidíme, že každou situaci lze řešit s laskavostí, klidem a respektem. Nesmírně cenné pro mě bylo uvědomění si, co vše se v dítěti může odehrávat a v každé situaci znovu prožít, že vše, co se děje, má nějaký důvod a pokud se nám podaří přijít na to jaký, můžeme vyřešit jakoukoliv situaci. Kniha je psána s velkou láskou, pokorou, podporou a pochopením pro citlivou dětskou duši. Vše je psáno formou respektujícího přístupu k dítěti, kdy dospělý dítěti naslouchá, bere ho vážně a oba se společně snaží najít cestu, která vyhovuje oběma. Na konci každého příběhu je jeho veršovaná podoba, několik otázek na ověření pochopení a shrnutí hlavní myšlenky. Co tuto milou knížku dělá výjimečnou je hračka – plyšová chobotnička - která se dítěti může stát kamarádem, společníkem i důvěrníkem nejen po dobu čtení.
Mgr. Táňa Musilováspeciální pedagog SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou, 28 let praxe