JIŽ BRZY VE VAŠÍ KNIHOVNĚ...

DĚTSKÁ HRAČKA S PŘÍBĚHEM

Hledáte knížku, jejíž hlavní hrdinka je parťákem pro dítko od narození? Dítě se tak může v postýlce muchlat s plyšáčkem a později poslouchat pohádkové příběhy, které rozvíjí jeho osobnost.

Plyšová chobotnička Muchlinka je českou hračkou pro děti, jejíž příběhy ožívají v bohatě ilustrované knize.

A tu teď můžete mít ve své knihovně i vy.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

0
pohádek
0
říkanek
0
otázek
0
stran

Příběhy o malé chobotničce Muchlince nejsou jen zábavnými pohádkami pro děti. Skrývají v sobě lidskou moudrost, kterou odhalíme na konci každé pohádky v sekci Co mě příběh naučil. Děti se tak přirozenou a nenásilnou formou dozvídají, jak čelit různým událostem, které je mohou v životě potkat. Zrcadlo je v pohádkách nastaveno i dospělákům, kteří tak dostávají nové podněty pro zamyšlení se i pro rozpravu s vlastními dětmi. Mohou tak s nimi vědomě trávit čas a to je úplně nejvíc.

KNIHA PODPORUJE:

  • předčtenářskou i čtenářskou gramotnost
  • diskuzi mezi čtenářem a posluchačem
  • rozvoj dětské osobnosti díky promyšleným tématům příběhů
  • dětskou kreativitu - dítě může dál rozvíjet příběh, hledat detaily v ilustracích
  • paměť - každá pohádka je doplněna obsahově tematickou říkankou, kterou se mohou děti naučit

 

 

knihy po děti

REFERENCE NA KNIHU

Pohádkové příběhy jsme dali přečíst maminkám malých dětí i paním učitelkám z mateřských a základních škol, abychom zjistili, jak dnešní děti reagují na příběhy a poučení v pohádkách. Tady je zpětná vazba:

Knížka je nejen zábavná, ale hlavně poučná. Vyzkoušela jsem využít jeden příběh jako motivaci týdne. Děti úžasně reagovaly, začaly samy vyprávět své zážitky a pocity. Knížka je vhodná nejen na domácí čtení, ale bude mít velké využití v MŠ. Díky kreativnosti učitelek je mohou využít také např. při hře na spisovatele (přečíst část příběhu, dát dětem prostor k tomu, aby příběh dokončily podle vlastních představ, poté přečíst originál).  Celkově jsem nadšená a určitě bych knížku na trhu co nejdříve přivítala. Je neotřelá, dětem srozumitelná a obsahem blízká. Děti se budou po přečtení těšit na další příběhy, ale také čekat, zda se Muchlinka setká s rodiči. Děkuji, krásné, poučné a inspirativní čtení.

Bc. Helena Otáhalováučitelka MŠ Radslavice, 39 let pedagogické praxe

Příběhy chobotničky Muchlinky si moje děti (8 let a 5 let) naprosto zamilovaly. Smály se nad legračními názvy a jmény postaviček, byly dojaté při různých situacích, poznávaly v příbězích dokonce sebe – své chování, ale i chování nás rodičů. Velmi mě zaujaly otázky na konci každé pohádky. Usnadnily mi totiž práci s vymýšlením, jak si s dětmi o podstatě příběhu popovídat. Shrnutí poučení z příběhu je pak třešničkou na dortu 😊. Velké nádherné ilustrace pak ocenilo především naše mladší dítko, kdy syn přesně poznával detaily, které se v příběhu objevily. Má to jednu chybku – chceme další díl 😊.

Jana Gazdíková, maminka dvou dětí, Přerov

Jako první mě zaujal poutavě barevný obal. Po otevření knihy jsem nadšeně vydechla nad krásou ilustrací s tolika detaily, že jsem svoji 3letou dcerku nemohla od knihy odtrhnout. Hned prstíčkem ukazovala a brebentila co je co. U pohádek se výborně bavila a některé části říkanek se naučila nazpaměť. Díky, Muchlinko, moc se nám tvůj mořský svět v Bublinkově líbí.

Lenka Zavadilová, maminka z Lipníku nad Bečvou

Vzrušující příběhy chobotničky Muchlinky Originální děj knihy se odehrává v podmořském světě a příběhy velmi povedeně přenáší radosti, ale i starosti a trápení, dnešních dětí na pohádkové hrdiny. Napínavé, akční situace mají pohádkově dobrý konec, každá kapitola přináší zamyšlení a návod na řešení problému. Vyprávění je velmi působivé a barvité, podněcuje dětskou fantazii. Kniha je určena předškolním posluchačům a dětem mladšího školního věku a vybízí rodiče a učitele, aby se při předčítání se svými svěřenci zanořili do příběhu, přemýšleli a bavili se. Velmi oceňuji, jak se podařilo kolektivu autorů vytvořit moderní, zábavnou a zároveň poučnou pohádku.

Mgr. Marie Henslovápedagog ZŠ Pavlovice u Přerova, 30 let praxe

Příběhy chobotničky Muchlinky a jejích zvířecích kamarádů jsou určené především dětem předškolního a mladšího školního věku a jejich rodičům, prarodičům nebo učitelům. Muchlinka vyrůstá od narození bez rodičů, vychovává ji její dědeček a podmořské tety. V příbězích se tak můžeme setkat například se stýskáním, navazováním přátelství s jinými mořskými tvory a tvorečky, trémou a dalšími. Hlavně však v každém příběhu vidíme, že každou situaci lze řešit s laskavostí, klidem a respektem. Nesmírně cenné pro mě bylo uvědomění si, co vše se v dítěti může odehrávat a v každé situaci znovu prožít, že vše, co se děje, má nějaký důvod a pokud se nám podaří přijít na to jaký, můžeme vyřešit jakoukoliv situaci. Kniha je psána s velkou láskou, pokorou, podporou a pochopením pro citlivou dětskou duši. Vše je psáno formou respektujícího přístupu k dítěti, kdy dospělý dítěti naslouchá, bere ho vážně a oba se společně snaží najít cestu, která vyhovuje oběma. Na konci každého příběhu je jeho veršovaná podoba, několik otázek na ověření pochopení a shrnutí hlavní myšlenky. Co tuto milou knížku dělá výjimečnou je hračka – plyšová chobotnička - která se dítěti může stát kamarádem, společníkem i důvěrníkem nejen po dobu čtení.

Mgr. Táňa Musilováspeciální pedagog SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou, 28 let praxe