Matky mají roupy Aneb proč vznikl Muchlinčin blog?

Muchlinčin blog

Věřte, nebo klidně nevěřte, ale ani matky od dětí nezůstávají vždy sedět v koutě s plínkami v jedné ruce a batoletem v druhé. Tu a tam dostanou roupy, samozřejmě jen ty pomyslné. Začnou vymýšlet, plánovat a tvořit a někdy z této píle vznikají zajímavé projekty. Navíc, co si budeme nalhávat, my ženy jsme tvorové sdílné povahy a rády dáváme o svých (ne)úspěších nápadech a prožitcích vědět širému světu. Nebo alespoň těm, kdo nám vydrží naslouchat… Nejinak tomu bylo i v týmu, který stojí za projektem Muchlinka, a tak kromě plyšáčka pro nejmenší a pohádek pro starší děti vznikl tento “Muchlinčin blog”.

Bydlenky, manžové a mimísci, třeste se. Je tu Muchlinčin blog!

Pokud znáte video Karla Kováře alias youtuberáka Kovyho Maminky a bydlenky, asi nám rozumíte. Jestli jste ho neviděli a chcete se od srdce zasmát, pak ho určitě shlédněte. Lidová tvořivost žen má nekonečné rozměry – od podivných kresbiček, nahulatých fotek ratolestí až po roztodivné kuchařské výtvory včetně osmažených knedlíků s eidamem.

 

Ne, takové “ambice” rozhodně Muchlinka nemá, natož tento blog. Slova jako mimísek, snažilka či manža nám ježí chlupy za krkem. My máme rády vtip, nadsázku i kreativitu. Ještě více nám ale záleží na dětech. Našim přáním a cílem je rozvíjet myšlenkový a vnitřní svět dětí, vést je k laskavosti, poznání své výjimečnosti a respektování odlišností. To vše proto, aby ve svých životech dokázaly obstát a žít tak život, který je bude bavit a dávat jim smysl. A právě proto jsme založily tento blog. 

Píšou ho matky matkám, babičkám a vlastně všem těm, kterým záleží na dětech a rozvoji jejich potenciálu.

Co si u nás můžete přečíst?

  • Skutečné příběhy Z deníku matky – ať už té těhotné či těch, které již doma “zápolí” s dětmi. Najdete se v příbězích?
  • Rozhovory se zajímavými českými osobnostmi – dozvíte se tak o alternativních školách, sdružení pěstounů, chráněných dílnách, aktivních maminkách podnikatelkách i o netradičních hračkách, které posilují dětskou tvořivost. I vy můžete být hrdinou našeho rozhovoru! Stačí se nám pouze ozvat s vaším příběhem a projektem.
  • Pohádky o Muchlince a kamarádech z mořského světa Bublinkova. Přečtete si tak příběhy, které se do našich knížek už nevešly a přesto chtěly spatřit světlo našeho světa. Ideální pro večerní uspávání dětí.

Máme prostor pro dětské tvoření

Protože jen písmenka v 21. století netáhnou, prostor dostala i kresba. Co bychom byli za blog pro děti a jejich rodiče, kdyby se do hry nezapojily naše nejmenší. Vzít pastelku do ruky a kreslit, co nám mysl napovídá, je činnost dětem tak přirozená. Proč tedy nedoprovodit vážná i nevážná témata dětskými malůvkami?!

Věříme, že s šálkem kávy si u nás odpočinete, inspirujete i přenesete zpět do vlastních životních příběhů.

Z týmu “muchlovacího blogu” vás zdraví

  • skoro maminka Hanča z Nomádské stezky,
  • maminka Peťa,
  • maminka Lenča
  • a časem budoucí maminka Denča.
Hana Šormová
Hanča je vášnivá cestovatelka, milovnice písmenek a v brzké době i maminka prvního dítka. Od blogování o cestování se dostala až ke psaní pohádek o malé chobotniče Muchlince. Ráda se vzdělává, objevuje možnosti dnešní doby a hledá trendy ve "vzdělávání dětí".
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů