Začalo to žhavým telefonátem Aneb jak se zrodila Muchlinkománie

Kecy v kleci, drby a přídavkem taky šplechty. Kdepak, to rozhodně nestojí za zrodem projektu Muchlinka: Dětská hračka s příběhem alias Muchlinkománie. Naopak, za ní stála jedna velká náhoda, i když náhoda, ehm… My na náhody vlastně nevěříme. Vše se prostě mělo stát, jen nikdo nevěděl, že to bude teď a tady. Ale zpět k pohádce, která se opravdu stala…

Bylo, nebylo, ale my víme, že se to opravdu stalo, asi dva roky zpátky světem kráčela jedna cestovatelka Hanča, která v srdci toužila být spisovatelkou. Ale zatím byla “jen” copywriterkou na volné noze, co se registrovala na všemožné, rovněž také nemožné poptávkové portály, aby získala další klientské zakázky. A právě na jednom, dnes už neexistujícím portále, se to událo. Na druhé straně „drátu“ pak byla jedna děsně aktivní máma na mateřské dovolené, které se v hlavě zrodil nápad…

CO?

Osudové setkání Hanči a Peti

Zatímco Hanča je střelenka, co do všeho vletí po hlavě, a řídí se heslem: „Vyhodí mě dveřmi, tak tam přece vlezu oknem”, Peťa je rozvážná maminka dvou dětí, která sní o tom, jak skvěle připraví své, ale i nesvé děti na hektickou dobu třetího tisíciletí. Nejprve se babrala s online projektem e-booky-zdarma, aby záhy pochopila, že tudy její životní cesta nevede. Nicméně díky tomuto projektu komunikovala s mnoha online podnikateli, kteří napsali zajímavé e-booky. Mezi nimi byla i Hanča jako autorka Nomádské stezky a několika báječných e-booků. Pořád ale nedošlo k tomu propojení, o kterém je tento příběh a vlastně příběh celého projektu Muchlinka.

Petře se v hlavě rodil sen – sen o plyšáčkovi, kterému zatím před okolím říkala tajemně eM. A tento plyšáček měl pomoci jak jejím dětem, tak i těm dalším po celém světě. Tajemné eMko však nemělo být jen obyčejnou hračkou, ale dětskou hračkou s příběhem.

Muchlinkománie

Kdo je to tajemné eMko? Poznáte z obrázku?

O tajemném eMku bylo tedy třeba napsat pohádku. A to ne jen tak ledajakou. Rozvážná Petra tedy usedla k počítači, aby na poptávkovém portálu zadala inzerát. Během pěti minut jí do schránky dorazilo 12 odpovědí! Některé byly tak fundované, že si k nim otevřela zároveň i slovník cizích slov. A jaké že to jméno mezi nimi také bylo? Ano, už asi tušíte. Bylo to jméno právě naší střelenky Hanči.

Jiskra přeskočila, telefonát zažehnula, Muchlinkománie započala

„Haló, tady Petra, je tam Hanka z portálu XYZ, která reagovala na poptávku na napsání pohádky z mořského světa?”

„Ano, tady Hanča, těší mě!”

„Hani ahoooj, my se známe z portálu ebooky-zdarma, komunikovaly jsme spolu.“

„No jasně, ahooooj, Peťo!“

Taková nějaká diskuze proběhla mezi autorkami projektu. A od té doby těch slov byly tisíce, možná miliony, stovky provolaných hodin, nespočet osobních schůzek v Přerově, Brně i Olomouci. Staly se z nich parťačky, spoluautorky, kamarádky a nakonec (možná) i ty drbny :-D.

Dodnes si pamatuji ten první rozhovor. Já (Hanča) jsem stála před budovou pojišťovny VZP, kam jsem nesla své papíry ohledně podnikání na volné noze. V ruce telefon a po těle vibrace – takové to příjemné mrazení z něčeho velikého. To naladění od Petry bylo neskutečné, okamžitě jsem rozuměla…

„Potřebovala bych napsat hodně roztomilou a zároveň edukativní  pohádku o malé chobotničce eM. Chytlavou pro děti tak, aby je lákalo číst dál a dál. eM chci nechat také vyrobit jako plyšáčka, takový ten roztomilý usínáček pro miminka na spaní, bolavé zoubky a muchlování…”

Zadání znělo jasně a mně se hned v hlavě vyrojil mořský svět Bublinkov. Možná byste se divili, ale toto místo na mapě skutečně existuje, jak se později ukázalo. Nedaleko Dominikánské republiky se nachází území, kde vyvěrají stovky a stovky bublin přímo z mořského dna. Přesně tak jako v našem Bublinkově.

První příběh malé holčičky, kterou ze spárů zlé mořské příšery Hydry zachrání nečekaně její dědeček kraken Evžen, jsem měla napsanou během chviličky. Šlo to úplně samo! Pak už se jen ladilo. Pokud i vás zajímá, jak spolu souvisí škeblička, Hydra a červené chapadélko Muchlinky, tak si stáhněte první díl pohádek v elektronické verzi. Čeká vás jak jinak než e-book zdarma.

A proč ono tajemné eM?

Protože tajemství táhnou.

Ale kdepak! Petra si přála, aby budoucí Muchlinka nebyla žádná další „no name” hračka. Vždyť těch plyšáků, co na nás chrlí Billa, Lidl, Albert a další jsou tuny a tuny. Kdo ví, kde je šijí? Z jakých asi jsou materiálů? To Muchlinka měla změnit – mít certifikace nezávadnosti, své patentované jméno – to malé eRko za názvem a hlavně šitá českými ručičkami v České republice.

Jenže než se to všechno právně zařídilo, našily se první prototypy hračky, bylo nezbytné utajit budoucí název chobotničky i celého projektu. A tak jsme s Peťou vždy na veřejnosti mluvily o malé eM. Dneska už nemusíme. Z malé eM je roztomilá Muchlinka se všemi právními i dalšími náležitostmi. Však se na ni mrkněte do obchůdku.

Muchlinkománie

Děti si tajné eMko zamilují už po narození. Vždyť chobotnička je ňuch ňuch mňuch

Konec pohádky?

Ne, ne a ne. Žádný zvonec nezvoní. Těch historek a drbů Ze zákulisí Bublinkova je celá řada. Co jsme se nazlobili s piktogramy na etiketu, nebo jak se narychlo kreslila na plyšáka očička fixkou při prvním točení, jak už se skoro tiskla kniha a bác, nic z toho. Jo a taky nám na jedné podnikatelské soutěži odcizili vytisknuté e-booky. Krádež století!… :-)

Ale nemůžete vědět všechno hned. To by byla nuda. Tak zase někdy příště poodhrneme mořský šál, který zahaluje Muchlinčin tým a jejich zážitky na cestě k rozvoji dětského potenciálu.

Mňuchúúú!

P. S.: Zajímají vás nějaké drby ze zákulisí Bublinkova? Pak se nás zeptejte dole v komentářích. A my je třeba příště zodpovíme.

Hana Šormová
Hanča je vášnivá cestovatelka, milovnice písmenek a v brzké době i maminka prvního dítka. Od blogování o cestování se dostala až ke psaní pohádek o malé chobotniče Muchlince. Ráda se vzdělává, objevuje možnosti dnešní doby a hledá trendy ve "vzdělávání dětí".
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů