Jak se zrodil projekt Muchlinka

 Jméno "Muchlinka"

V únoru 2014 se nám narodilo druhé dítko, syn Danny. Stejně jako naše dcerka  Meliska, dostal i náš syn do postýlky krásný dětský polštářek. Naše dcerka jej asi 5 let nepustila z ruky. Synátor však polštářkem opovrhnul a hned, jak objevil své ruce, sáhl po jednoduché látkové hračce s hlavou lva. Stala se jeho láskou, kámošem, kapesníkem na nosonudle, kousátkem, společníkem na usínání, clonou proti sluníčku v kočárku a určitě by se dala najít ještě spousta funkcí, o všech snad ani nechci vědět :) Doslova a do písmene se s hračkou neustále muchlal a ze mě okamžitě vypadlo označení MUCHLINKA. Bylo to tak výstižné a roztomilé jméno, že si jej zamiloval každý, kdo jej slyšel.

Muchlinka se stala miláčkem celé rodiny. Stala se vlastně jejím právoplatným členem, vždyť všude jezdila, putovala a putuje s námi :)

Zrození projektu

Když byl synovi rok, objevila jsem své životní téma – filozofii života, která říká, že pokud chci žít spokojený a úspěšný život, pak je třeba opustit hru na osud a začít hrát mnohem zajímavější hru a tou je hra na život. Více o těchto životních hrátkách najdete v mé eKnize Hledá se… ŽIVOT!

Toto téma mě zcela pohltilo a já jsem četla, četla, četla, studovala, plánovala a tvořila.

V tomto rozpoložení jsem šla se svojí sestrou na pokec a kafčo. Asi po hodině mého rozvášněného monologu mě sestra stopla: „Šmarja, ty jsi furt samý byznys a online marketing, pojď se bavit jako dřív o chlapech, šminkách a hadrech!“ Hmmmm, lehce jsem se urazila. Vlastně jsem se urazila dost, neboť jsem měla pocit, že jedině toto moje nové téma je zajímavé a smysluplné. Holt mé ego ještě v tu dobu nebylo patřičně vyzrálé, aby chápalo a respektovalo, že každý máme svoje názory, zájmy, životní pravdy a vůbec svoji životní cestu. Zbytek dýchánku byl tedy u kafe dost chladný, umím se totiž hezky urazit :)

Když jsem dorazila domů, rozhořčeně jsem si stěžovala manželovi, jakou že to újmu jsem utrpěla. Větu, kterou jsem v zápětí vyslovila, si budu pamatovat už navždy: „Já to ale dokážu, i kdybych měla udělat byznys tím, že budu prodávat třeba…“ rozhlédla jsem se po obýváku a viděla syna, jak muchlá Muchlinku… „třeba Muchlinku!“ Nadechla jsem se, vydechla a najednou mi bylo tak krásně. Dívala jsem se na Muchlinku a mozek mi bleskově vykreslil několik obrazů projektu Muchlinka…

Nicméně trvalo další 2 roky, než dozrál čas :) Ten čas je teď a tady, jsem šťastná!

Děkuji mým přátelům Hance Šormové, která napsala kouzelně krásné pohádkové příběhy o Muchlince z Bublinkova, Radkovi Vinklárkovi za návrh loga a grafiku, za vytvoření originální hudby k celému projektu, za videospoty, Yvetě Sommerové za grafický návrh nápisu Muchlinky, Ivě Hoňkové za nádherné ilustrace, za jejich nadšení, lásku a touhu probudit Muchlinku k životu. 

Děkuji i dalším přátelům ……….doplním

Děkuji svým dětem Melisce a Dannymu za inspiraci, korektury pohádkových příběhů, aby vyhovovaly dětským srdíčkům, a jejich nekonečnou dětskou lásku.

Poslání Muchlinky

Mou touhou je předat dětem takové hodnoty, které budou podporovat jejich myšlenkový svět. Takový, který bude jejich vlastní a který je povede k životu, jenž je bude bavit a dávat jim smysl. Chci v dětech rozvíjet fantazii, podpořit je v tvořivosti, budování vztahů, vést je k poznání své výjimečnosti.

Muchlinka dětem

Děti, utvořte si svoji budoucnost podle svých představ a učiňte ji něčím pohádkově krásným. Znamená to podporovat myšlenkový svět, který je váš a souhlasíte s ním. Rozvíjejte svoji fantazii a představivost a své pohádkové světy přenášejte do reality. Buďte samy sebou a vše dobře dopadne. Já budu s vámi a budu vám pomáhat, jsem vaším kamarádem a průvodcem na cestě za poznáváním okolního světa i sebe sama."

Muchlinka rodičům

„Já - Muchlinka jsem vaším parťákem, jsem skvělým průvodcem vašeho dítěte a vedu jej ke zdravému vnímání světa i sebe sama. V mém světě je vše v naprostém pořádku a vaše dítě je v bezpečí a v dobrých rukou."


Petra Kamelandrová
Petra Kamelandrová
autorka

Tvořím... Inspiruji... Vyzývám: "Najděte život, který vás bude bavit". Jsem matkou dvěma úžasným dětem, manželkou skvělému muži, dcerou, sestrou, kamarádkou, partnerkou, ale k mým životním rolím patří také role podnikatelky, investorky a manažerky. Mou životní vášní je vzdělávání, motivace a inspirace druhých, počínaje dětmi a konče těmi nejstaršími lidmi mezi námi. Jako máma malých dětí jsem objevila sílu rodičovského působení, a tak vznikla má touha vytvořit projekt, který by pomáhal rodičům předávat jim to nejlepší pro jejich život. A tím jsou takové hodnoty, které budou podporovat jejich myšlenkový svět, který bude ale jejich vlastní. Takový, který je povede k životu, jenž je bude bavit a dávat jim smysl. Chci v dětech rozvíjet fantazii, podpořit je v tvořivosti, budování vztahů, vést je k poznání své výjimečnosti. Přeji si,aby děti mohly být dětmi a jejich svět byl v naprostém pořádku.